Spotkanie z listonoszką

W ramach projektu „Przygody z listonoszem” dzisiaj zagościła u nas pani listonoszka, opowiadała dzieciom o pracy listonosza. Dzieci oglądały różnego rodzaju listy oraz pieczątki jakimi listonoszka posługuje się w pracy.  Chętne dzieci miały możliwość podniesienia ciężkiej torby z listami.

Pani listonoszka jako upominek dała dzieciom do wybrania pocztówki na pamiątkę tego spotkania. Dzieci ozdabiały kopertę dla bliskiej osoby  i przyklejały znaczek pocztowy.

 

Spotkanie ze Strażą Pożarną

W tym dniu do dzieci przyjechała Straż Pożarna. Strażacy pokazali dzieciom sprzęt potrzebny do akcji ratowniczych. Dzieci oglądały wóz strażacki, usłyszały syreny i mogły posiedzieć w środku pojazdu.  Dużą atrakcją było polewanie wodą z węża strażackiego było mokro i zabawnie.  Dzieci w ramach nauki wchodziły do zadymionego pomieszczenia.

Dla naszych zuchów było to wielkie przeżycie. Bardzo im się podobały odwiedziny strażaków w naszym przedszkolu.

 

 

Wiosennie w naszym Przedszkolu

W naszym przedszkolu też zawitała wiosna. Dzieci zrobiły piękne kapelusze dla Pani Wiosny w ramach konkursu plastycznego

pt. „Kapelusz dla Pani Wiosny”

 

    

 

 

 

 

 

Kolorowy wulkan

W ramach tematu o eksperymentach badawczych, dzieci dowiedziały się jak robić eksperymenty oraz co jest nam do nich potrzebne.

Kolorowy wulkan ten eksperyment najbardziej zaciekawił dzieci.

Najpierw dzieci okleiły słoik plasteliną w kolorach: szarym, czerwonym i pomarańczowym tak aby powstał wulkan, a następnie odmierzaliśmy ilość składników jakie potrzebowaliśmy. Dzieci obserwowały wybuch lawy z wulkanu.

Poznajemy układ słoneczny

W ramach tematu ” Poznajemy kosmos” dzieci poznały układ słoneczny i same odtworzyły na dywanie kolejny układając planety.

Dzieci śpiewały piosenkę o układzie słonecznym i naśladowały ruch poszczególnych planet.

Dzieci bawiły się gwiazdkami i chodziły stopami po drodze mlecznej ułożonej z koców.

                          

 

Dzień Babci i Dziadka

Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci z Gr. I przygotowały wyjątkowy występ artystyczny.

Dzieci wystąpiły pięknie, włożyły w występ całe swoje serduszko.

Nie zabrakło piosenek i wierszyków a także tańca dla Babci i Dziadka w podziękowaniu za ich opiekę i troskę. 

Na zakończenie dzieci wręczyły swoim Dziadkom własnoręczne upominki.

Dziękujemy za wspólne przeżycie tak pięknego dnia    ❤️❤️❤️ 

 

Listy do Św. Mikołaja

Dzieci w tym dniu wypełniały list do Św. Mikołaja, ozdabiały pięknymi świątecznymi naklejkami a potem mogły wrzucić go do skrzynki na listy.

 

 

 

Dzień Misia

Dzieci w tym dniu przyniosły swoje ulubione misie, maskotki i razem z nimi spędziły ten dzień w przedszkolu. Były prowadzone zajęcia i zabawy z misiem.

Rodzice dzieciom: Julian Tuwim „Rzepka”

Dziś w naszym przedszkolu odbyło się wyjątkowe wydarzenie, które na długo pozostanie
w pamięci dzieci – przedstawienie „Rzepka” na podstawie utworu Juliana Tuwima, przygotowane i zaprezentowane przez rodziców dzieci z grupy III.

Rodzice, wcielając się w bohaterów wiersza pokazali nie tylko talent aktorski, ale także ogromne zaangażowanie i serce włożone w przygotowanie spektaklu. Kolorowe stroje, pełne humoru dialogi oraz wesoła atmosfera sprawiły, że dzieci z zachwytem śledziły każdy moment przedstawienia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy poświęcili swój czas, energię
i kreatywność. Dzięki Wam to spotkanie było pełne uśmiechu i pozytywnych emocji!

 

Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka

W tym dniu dzieci wystąpiły dla Rodziców z wierszykami i piosenkami. Czekało ich jeszcze jedno ważne zadanie Pasowanie. Maluchy zostały oficjalnie pasowani na przedszkolaka Przedszkola Miejskiego nr. 10.