„Pruszków ze Żbikiem poznasz, polubisz” – rok szkolny 2022/2023

W ramach realizacji projektu dzieci z grupy IV napisały i wysłały list do  kolegów
z województwa kujawsko – pomorskiego.

Wycieczka ze Żbikiem do Muzeum Starożytnego Hutnictwa na warsztaty garncarskie.

Podczas zajęć dzieci z grupy IV poznały jedno z najstarszych rzemiosł – garncarstwo. Dzieci samodzielnie wykonały naczynia z gliny. Ugniatały i wałkowały glin e, sklejały i wygładzały wałeczki, a po zakończeniu pracy ozdobiły gotowe naczynia.

 

Kącik regionalny.

Zgromadziliśmy pamiątki związane z Pruszkowem: z Zakładami Porcelitu Stołowego „Pruszków”, z Fabryką Ołówków, z zakładu produkującego prodiże PRUMEL, z Herbapolu,
a także stare widokówki, książki o Pruszkowie, wycinki z gazet oraz pamiątki z pruszkowskich klubów sportowych.

 

Razem ze Żbikiem  obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Niepodległości. Pielęgnując tradycję oraz patriotyzm dzieci z grupy IV przygotowały akademię, którą obejrzały wszystkie grupy z naszego przedszkola oraz zaproszeni goście: Prezydent – Pan Paweł Makuch, Naczelnik Wydziału Edukacji- Pani Marzanna Geisler,  wolontariusze z Klubu Aktywizacji Seniora , rodzice dzieci z grupy IV.  Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, tańczyły oraz śpiewały piosenki.

 

Paczka ze Żbikiem dotarła do naszych koleżanek i kolegów z Przedszkola „Tęczowy Zakątek” w Chełmnie w woj. kujawsko – pomorskim.

Żbik razem z dziećmi z przedszkola „Tęczowy Zakątek” zwiedza zabytkowe miasto Chełmno.

 

Zajączki z Miejskiego Przedszkola „Tęczowy Zakątek” w Chełmnie wykonały flagę Pruszkowa.