REGULAMINY DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA DZIECI W PRZEDSZKOLU

INSTRUKCJA BEZPIECZNEGO UŻYTKOWANIA

SALI ZABAW DLA DZIECI

Na podstawie Rozporządzenia MENiS z dn. 31 grudnia 2001r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach.

1. Sala zabaw jest przeznaczona do użytkowania dla dzieci od 3 lat.
  2. Dzieci w sali mogą przebywać wyłącznie pod opieką nauczyciela.
  3. Obowiązkiem nauczyciela jest:

a)     sprawdzenie stanu technicznego i wyłączenie z użytku uszkodzonego sprzętu i urządzeń;

b)    zgłoszenie zauważonych usterek dyrektorowi lub sekretarzowi przedszkola;

c)     przypomnienie dzieciom zasad bezpiecznego korzystania ze sprzętu i urządzeń;

d)    wywietrzenie sali przed rozpoczęciem zajęć;

e)     sprawdzenie przez nauczyciela okien (okna otwarte mogą być tylko uchylnie).

1. Ćwiczenia gimnastyczne powinny odbywać się boso lub w odpowiednim obuwiu (spody butów antypoślizgowe) pod kierunkiem nauczyciela (instruktora)
  2. W razie wypadku nauczyciel zobowiązany jest udzielić poszkodowanemu pierwszej pomocy, wezwać pogotowie i powiadomić rodziców.
  3. Po zakończeniu zajęć nauczyciel zobowiązany jest uporządkować  sprzęt i urządzenia.
  4. Jeżeli stan zagrożenia lub niebezpieczeństwa ujawni się podczas zajęć nauczyciel bezzwłocznie  przerywa je i wyprowadza dzieci z zagrożonego miejsca w bezpieczne.
  5. Rozpoczęcie zajęć ruchowych może nastąpić po sprawdzeniu i upewnieniu się przez prowadzącego zajęcia,  że sala, sprzęt i urządzenia nie stwarzają niebezpieczeństwa dla dzieci.

Instrukcja obowiązuje każdego pracownika, niezależnie od zajmowanego stanowiska i sposobu zatrudnienia oraz wykonującego prace na rzecz przedszkola w ramach umów, zleceń cywilno-prawnych oraz inne osoby znajdujące się w sali.

INSTRUKCJA BEZPIECZNEGO UŻYTKOWANIA

PLACU ZABAW DLA DZIECI

PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 10 UL: CHOPINA 13

W PRUSZKOWIE

1. Teren  zabaw jest przeznaczony do użytkowania dla dzieci od 3 lat.
  2. Z terenu mogą korzystać dzieci uczęszczające do Przedszkola nr 10 podczas  godzin jego otwarcia.
  3. Dzieci uczęszczające do naszego przedszkola przebywają na terenie ogrodu przedszkolnego do godz. 16.00  wyłącznie pod opieką nauczyciela.
  4. Obowiązkiem nauczyciela jest:

b)    zgłoszenie zauważonych usterek dyrektorowi lub sekretarzowi przedszkola;

( zachować szczególną ostrożność podczas korzystania z drabinek, zjeżdżalni, huśtawek itp)

1. Rozpoczęcie zabaw na placu może nastąpić po sprawdzeniu i upewnieniu się nauczyciela, że sprzęt i urządzenia nie stwarzają niebezpieczeństwa dla dzieci
  3. Po zakończeniu pobytu dzieci na placu zabaw nauczyciel zobowiązany jest uporządkować  sprzęt i urządzenia (przykryć piaskownice)
  4. Jeżeli stan zagrożenia lub niebezpieczeństwa ujawni się podczas pobytu dzieci na placu zabaw nauczyciel bezzwłocznie  wyprowadza dzieci z zagrożonego miejsca w bezpieczne.
  5. Na plac zabaw zabrania się: wprowadzania psów, jazdy na rowerze, rolkach

Instrukcja obowiązuje każdego pracownika, niezależnie od zajmowanego stanowiska i sposobu zatrudnienia oraz wykonywanej pracy na rzecz przedszkola w ramach umów, zleceń cywilno-prawnych oraz inne osoby przebywające na terenie.