Przygotowanie do przedszkola

Szanowni Rodzice!
Już w czasie wakacji możemy przygotowywać dziecko do przebywania w przedszkolu, należy zachęcać i motywować dziecko do:
- samodzielnego ubierania się w to, co nie stanowi dla dziecka problemu,
- zapinania guzików, bucików na rzepy,
- korzystania z sedesu, używania papieru toaletowego,
- wycierania nosa w chusteczkę,
- samodzielnego mycia rąk,
- rysowania kredkami, malowania farbami, zabaw z plasteliną,
- spacerowania i nie używania wózka,
- spożywania posiłków samodzielnie.
W naszym przedszkolu sporo uwagi poświęcamy prawidłowemu odżywianiu dzieci. Zwracamy uwagę na to, by posiłki były atrakcyjne i różnorodne. Umiejętność gryzienia pokarmów jest konieczna, gdyż potrawy nie są miksowane. Zachęcamy do podawania dzieciom w domu do gryzienia marchewki, kalarepki, jabłek.
Gdyby dziecko miało w przedszkolu problemy ze spożywaniem posiłków, przebieraniem itp. otrzyma pomoc w każdej z tych dziedzin.

Pierwszego dnia do przedszkola należy przynieść:

Dziecko:
- piżamkę, duży koc powleczony w poszwę podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka
(dzieci 3 -4 letnie),
- podpisane kapcie, mały ręcznik (koniecznie z zawieszką),
- ubranka na przebranie w podpisanym worku (pozostawiamy na wieszaczku dziecka
w szatni),
- paczkę chusteczek higienicznych,
- misia lub inną przytulankę, która będzie stanowić „kawałek domu” i pomoże znieść rozstanie z rodzicami,
- uśmiech na buzi i dobry humor.

Szanowni Państwo. Rodzice pierwszego dnia przynoszą ze sobą:
- pewność, że dziecko sobie poradzi,
- zaufanie do nauczycielek i personelu przedszkola,
- uśmiech na twarzy, która będzie bardzo obserwowana przez dziecko i z której dziecko potrafi wyczytać dobre i złe emocje i dzięki nim nastroić się na cały dzień pozytywnie lub nie.